Kochaj i bądź kochany

14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni.

Święty Walenty był biskupem lub lekarzem – tego dokładnie nie wiadomo – żyjącym w czasach prześladowań chrześcijan w Rzymie. Jak głosi legenda sprzeciwiał się zakazowi udzielania ślubów młodym legionistom nałożonemu przez cesarza i zgładzono go za to 14.02.269r. Od tej pory uważa się go za patrona wszystkich zakochanych.

 Celebrując walentynkowe zwyczaje w szkole zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie klas 0-VIII, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się na korytarzu placówki. Następnie walentynkowi listonosze z klasy VIII rozdawali pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Kolejną aktywnością było wykonanie z dostarczonych produktów przez Radę Rodziców kanapek, które później trafiały do tostera. Po  całej szkole unosił się smakowity zapach, a tosty wyszły przepyszne! Aby im nadać walentynkowego charakteru uczniowie na opieczonym chlebie ketchupem malowali serca.

Dzień okazał się doskonałym pretekstem do powiedzenia drugiej osobie czegoś miłego, bo czasem łatwiej takie słowa zapisać i przekazać niż powiedzieć wprost.

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie”.

Antoine de Saint Exupery