Zima żegna, wiosna wita !

   

21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Dzieci czekały na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedziały, że wtedy mogą założyć przygotowane stroje, które miały być dostosowane do hasła ze zwiastunem wiosny, wylosowanego parę dni wcześniej.

Na korytarzu od rana było kolorowo i wesoło.

Pierwszym punktem programu był pokaz kreacji. Reprezentanci poszczególnych klas w takt muzyki prezentowali się w swoich kolorowych  strojach. Uczniowie w wyniku głosowania wyłonili 5 kandydatów, którzy według nich przygotowali najciekawsze wdzianko wiosenne. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni drobnymi gadżetami, a wyróżnionym dzieciom przyznano dodatkową nagrodę publiczności.

 Następnie bez dostępu do słomy, a jedynie kartek papieru młodsi uczniowie tworzyli Marzannę, która była przyczyną klasowych dyskusji na temat zmieniających się pór roku, upływu czasu, przeszłości, planów i marzeń na przyszłość.

Niestety z powodu złych warunków pogodowych nie udaliśmy się na  wiosenny spacer, w rozmowach podzieliliśmy się spostrzegawczością i wymienialiśmy zaobserwowane już oznaki wiosny.

 Wiosna to też wiosenne porządki. Wspaniałym i ostatnim zadaniem tego dnia było wspólne dekorowanie klas wiosennymi motywami.