Święto konstytucji 3 Maja

ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA – w tym roku obchodzone z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja przyjęta przez Sejm Rzeczypospolitej w dniu 3 maja 1791 roku w Warszawie była pierwszą w Europie i drugą w świecie nowoczesną konstytucją. Konstytucja 3 Maja obowiązywała jedynie 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego osiągnąć niezależność państwową.

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu ważnemu wydarzeniu historycznemu. Społeczność uczniowska pod kierunkiem pani Zofii Krzyżak przedstawiła montaż słowno-muzyczny. Uroczystość poprowadzili uczniowie Wiktoria Brózda i Grzegorz Wójcik. Wiersze o tematyce patriotycznej oraz piosenki nawiązały do wydarzeń rocznicowych.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiony przez Sejm w 2004 r. świetnie uczcili wychowankowie oddziału przedszkolnego prowadzonego przez panią Lucynę Małek wierszem „Barwy ojczyste”.

Klasy I – III przyłączyły się do obchodów tego święta pięknie śpiewając „Piosenkę małego patrioty” przygotowaną przez panie Monikę Kosiorowską-Puk oraz Monikę Dworak. Uroczyste stroje uczniów, kotyliony i biało-czerwone chorągiewki podkreślały rangę tego wydarzenia.

Oprawę muzyczną przygotowała pani Urszula Dziuba.

Pani dyrektor szkoły Agnieszka Magda podziękowała uczniom i nauczycielom biorącym udział w przygotowaniu uroczystości.

Z.K.