JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

Hasło to przyświeca tegorocznej inicjatywie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu, który od kilku lat jest organizatorem konkursu „Niebieskie Motyle” dla osób ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera. Z powodu trwającej pandemii, realizacja tego konkursu stała się niemożliwa, jednak podjęto nową inicjatywę, mającą na celu poszerzanie wiedzy na temat autyzmu oraz wsparcie osób z autyzmem i ich bliskich, poprzez przekazanie im radosnej iskierki przyjaźni przez instytucje i osoby nominowane.

Symbolami tej akcji są: niebieski kolor odzieży założonej w dniu przekazywania iskierki, niebieskie motyle i serca wkomponowane w pracę plastyczną, taniec, czy inny rodzaj aktywności oraz pozdrowienie : Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami! Zadanie należy wykonać w ciągu 48 godzin i udokumentować na zdjęciach lub nagraniu, szczegóły na stronie: http://sosw.jaroslaw.pl/challengeniebieskiemotyle2021/

Nasza szkoła została nominowana do wykonania tego zadania przez Publiczną Szkołę Podstawową w Komorowie – dziękujemy i pozdrawiamy !!! Radosną iskierkę przyjaźni dla osób z autyzmem wysłały dzieci z klas I-III oraz z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Hadykówce. Wychowankowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w zaproponowanych aktywnościach, ciesząc się z możliwości uczestnictwa w tak pozytywnej i dobrej inicjatywie. Za pomoc dziękujemy też Rodzicom, którzy zadbali o ubrania w niebieskich barwach dla swoich pociech.

Do wykonania zadania nominujemy:

– Szkołę Podstawową w Porębach Dymarskich,

– Szkołę Podstawową w Trzęsówce,

– Szkołę Podstawową w Dzikowcu (Zespól Szkół im. Ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu).

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zadania wykonanego przez Szkołę Podstawową w Hadykówce.

MD, M. K-P